portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Zakoniczyn - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Dulin'a 2, 4, 6 » Forum » Zabudowa wiaty śmietnikowej
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zabudowa wiaty śmietnikowej

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Guzia 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Sty 05, 2007 21:04
Posty: 158
Skąd: Zakoniczyn

PostWysłany: Śro Kwi 30, 2014 23:45    Temat postu: Zabudowa wiaty śmietnikowej

Witam,

jak wiecie zamierzamy założyć drzwi do wiaty śmietnikowej. Jakie one będą, tego jeszcze nie wiemy. Rozpoczynamy proces zbierania ofert. Jeżeli macie jakiegoś wykonawce na myśli, prosimy o maila na adres zarządu WM - dulina@interia.pl. Z chęcią sie z nim spotkamy i omówimy temat.

Główne pytanie do forumowiczów z naszej wspólnoty:

Czy wiata ma być zamykana na klucz?
Tak / Nie

Proszę o krótkie komentarze.



wiata.jpg
 Opis:
Wiata - nowe ustawienie pojemników

wiata.jpg


acrowley 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Pią Gru 18, 2009 18:36
Posty: 56
Skąd: Gdańsk - V Wzgórz

PostWysłany: Sob Maj 03, 2014 19:10    Temat postu: Re: Zabudowa wiaty śmietnikowej

nie. zamykanie na klucz=kupa śmieci przed śmietnikiem... znane z autopsji. kończy się i tak otwarciem śmietnika.
relison 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Sie 07, 2012 21:21
Posty: 83
Skąd: Gdańsk-5 Wzgórz

PostWysłany: Sob Maj 03, 2014 20:15    Temat postu: Re: Zabudowa wiaty śmietnikowej

acrowley napisał:
nie. zamykanie na klucz=kupa śmieci przed śmietnikiem... znane z autopsji. kończy się i tak otwarciem śmietnika.


Moim zdaniem zamknięcie nie na klucz sensu nie ma żadnego, bo niby przed kim to zamknięcie ma chronić? kotami i dzikami?
acrowley 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Pią Gru 18, 2009 18:36
Posty: 56
Skąd: Gdańsk - V Wzgórz

PostWysłany: Sob Maj 03, 2014 21:19    Temat postu: Re: Zabudowa wiaty śmietnikowej

relison napisał:
acrowley napisał:
nie. zamykanie na klucz=kupa śmieci przed śmietnikiem... znane z autopsji. kończy się i tak otwarciem śmietnika.


Moim zdaniem zamknięcie nie na klucz sensu nie ma żadnego, bo niby przed kim to zamknięcie ma chronić? kotami i dzikami?
to przed czym chcesz chronić śmietnik? za śmieci i tak płacimy tyle samo, niezależnie od ilości. Za to dziki bardzo lubią nasz śmietnik - jak chcesz wstawię foty. dla mnie ogólnie pomysł zamykania śmietnika w obecnej sytuacji nie jest do końca jasny, natomiast zamykanie na klucz skończy się stertą śmieci przed śmietnikiem - przerabiałem to na kilku mieszkaniach...
relison 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Sie 07, 2012 21:21
Posty: 83
Skąd: Gdańsk-5 Wzgórz

PostWysłany: Sob Maj 03, 2014 21:33    Temat postu: Re: Zabudowa wiaty śmietnikowej

Mnie osobiście najbardziej przeszkadzają kolekcjonerzy aluminium robiący hałas o 5 rano w niedzielę... i mimo wielokrotnych rozmów z nimi próśb i gróźb są niereformowalni.

Co do dzików to wiem że się pojawiają bo sam robiłem im zdjęcia i wiem jaki bałagan potrafią zrobić, ale uważam \ze jest to problem marginalny.

Pozostaje jeszcze kwestia osób spoza wspólnoty podrzucających nam śmieci, która chyba po zamontowaniu szlabanu się sama rozwiązała.
acrowley 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Pią Gru 18, 2009 18:36
Posty: 56
Skąd: Gdańsk - V Wzgórz

PostWysłany: Sob Maj 03, 2014 23:00    Temat postu: Re: Zabudowa wiaty śmietnikowej

relison napisał:
Mnie osobiście najbardziej przeszkadzają kolekcjonerzy aluminium robiący hałas o 5 rano w niedzielę... i mimo wielokrotnych rozmów z nimi próśb i gróźb są niereformowalni.
a to nic o tym nie wiem. tyle, że dla nich jak zamontujesz zamek i tak go rozwalą.

relison napisał:
Co do dzików to wiem że się pojawiają bo sam robiłem im zdjęcia i wiem jaki bałagan potrafią zrobić, ale uważam \ze jest to problem marginalny.
swojego czasu w zimie mieliśmy regularne odwiedziny codziennie w nocy... więc nie wiem czy taki marginalny...

relison napisał:
Pozostaje jeszcze kwestia osób spoza wspólnoty podrzucających nam śmieci, która chyba po zamontowaniu szlabanu się sama rozwiązała.
odkąd mamy szlaban nie wierzę, że ktoś nosi do nas śmieci. wcześniej faktycznie był problem. Myślę, że warto przemyśleć opcję zabudowy śmietnika na rzecz płotku/słupków od strony drogi, bo mądrych jeżdżących po trawniku niestety nie ubyło... a budując w tym roku część płotu z przodu, za jakiś czas można by dobudować resztę.
adamino 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Wrz 22, 2011 19:09
Posty: 58
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Maj 04, 2014 11:14    Temat postu: Re: Zabudowa wiaty śmietnikowej

Wszystko tylko nie płot!
acrowley 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Pią Gru 18, 2009 18:36
Posty: 56
Skąd: Gdańsk - V Wzgórz

PostWysłany: Nie Maj 04, 2014 13:39    Temat postu: Re: Zabudowa wiaty śmietnikowej

adamino napisał:
Wszystko tylko nie płot!
będziemy mieli nowe towarzystwo, więc nie wiem czy to jest taki głupi pomysł... http://dom.trojmiasto.pl/Mieszkania-za-grunty-w-Gdansku-n79304.html
Guzia 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Sty 05, 2007 21:04
Posty: 158
Skąd: Zakoniczyn

PostWysłany: Pon Maj 05, 2014 10:42    Temat postu: Re: Zabudowa wiaty śmietnikowej

Ja też na razie jestem bardzo przeciwny ogradzaniu się, ale towarzystwo z bloków górskiego rzeczywiście może być nieciekawe.

Dodatkowo właściciel sklepu zaczął remont, co może oznaczać, że chce go niedługo otwierać. Lodówki do piwa już stoją.
relison 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Sie 07, 2012 21:21
Posty: 83
Skąd: Gdańsk-5 Wzgórz

PostWysłany: Pon Maj 05, 2014 19:10    Temat postu: Re: Zabudowa wiaty śmietnikowej

odkąd mamy szlaban nie wierzę, że ktoś nosi do nas śmieci. wcześniej faktycznie był problem. Myślę, że warto przemyśleć opcję zabudowy śmietnika na rzecz płotku/słupków od strony drogi, bo mądrych jeżdżących po trawniku niestety nie ubyło... a budując w tym roku część płotu z przodu, za jakiś czas można by dobudować resztę.[/quote]

Jakieś przykłady tego jeżdżenia po trawniku? Bo osobiście widziałem tylko raz pewnego delikwenta w Golfie, ale to było jesienią i do tamtej pory nie widziałem takich przypadków.

Co do płotu to osobiście nie jestem zwolennikiem robienia getta i myślę, że możemy z tym zaczekać aż się faktycznie sprowadzi ta "patologia" bo jakoś nie wydaje mi się, żeby większość tych co się sprowadzi to chodzący kryminał (sporo jest mieszkań komunalnych na osiedlu i jakoś nie rzucają się szczególnie w oczy).

Inna kwestia, jaki sens ma grodzenie terenu przy możliwości wejścia przez słupki/szlaban?
acrowley 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Pią Gru 18, 2009 18:36
Posty: 56
Skąd: Gdańsk - V Wzgórz

PostWysłany: Wto Maj 06, 2014 12:09    Temat postu: Re: Zabudowa wiaty śmietnikowej

relison napisał:
Jakieś przykłady tego jeżdżenia po trawniku? Bo osobiście widziałem tylko raz pewnego delikwenta w Golfie, ale to było jesienią i do tamtej pory nie widziałem takich przypadków.
parę razy w tym roku wieczorem widziałem auto, które wyjeżdżało w ten sposób.

relison napisał:
Inna kwestia, jaki sens ma grodzenie terenu przy możliwości wejścia przez słupki/szlaban?
z biegiem czasu można zamknąć osiedlę zupełnie.
nela30 
   

Nowy na forum


Wiek: 44
Dołączył: Pią Maj 09, 2014 19:24
Posty: 1
Skąd: Zakoniczyn

PostWysłany: Pią Maj 09, 2014 19:35    Temat postu: Re: Zabudowa wiaty śmietnikowej

W sprawie wiaty i płotu/ogrodzenia. Również jestem zdania, że zainwestowanie w ogrodzenie wspólnoty przyniesie więcej korzyści niż niedogodności.
- żadne dziki nie wejdą (zające i sarny też);
- łowcy puszek nie wejdą;
- małe dzieci, których w naszej wspólnocie nie brakuje a kolejne będą się pojawiać samowolnie nie wylecą na ulicę a ruch samochodów tylko będzie się nasilać.
- przechodzący dziko przez teren naszej wspólnoty mieszkańcy innych wspólnot spieszący do sklepów i na autobus trawników nie zadepczą;
- obce psy i koty z ich właścicielami też nie naszkodzą na trawnikach i w piaskownicach.
A minusy ogrodzenia? Trzeba będzie nauczyć się wchodzić i wychodzić na teren chodnikami.
Jak ktoś ma inne spostrzeżenia to uważam, że warto podyskutować.
Guzia 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Sty 05, 2007 21:04
Posty: 158
Skąd: Zakoniczyn

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2014 23:09    Temat postu: Re: Zabudowa wiaty śmietnikowej

Witam,

jak widzieliście, wiata śmietnikowa została zabudowana. Wybraliśmy firmę, która istnieje sporo czasu na rynku, ma dużo podobnych wykonań, która też przedstawiła nam rozsądną ofertę cenową. Jak Państwo zauważyliście drzwi wyposażone są w zamek, do którego właśnie przygotowywane są klucze. Mamay dwa pytania od Zarządu do dyskusji dla forumowiczów z naszej wspólnoty:

1. Czy możemy połączyć klucz do wiarty śmietnikowej z kluczem do suszarni? Będzie to oznaczć, że będzie jeden klucz do wiaty i tym samym kluczem otworzymy suszarnie w każdym bloku. Jeżeli nastąpi uszkodzenie wkładki np. przez wandali, to zostanie wymieniona wkładka, klucze pozystaną te same.

2.Czy możemy przyszłościowo zredukować liczbę kluczy do pomieszczeń wspólnych, robiąc ten sam klucz do wejścia do piwnicy, wózkarni oraz drzwi wejściowych? Redukcja 3 kluczy na rzecz jednego wspólnego, oczywiscie każda klatka ten klucz będzie miała swój (inaczej niż w przypadku klucza do wiaty i suszarni)

Czekamy na Wasze opinie i komentarze,
acrowley 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Pią Gru 18, 2009 18:36
Posty: 56
Skąd: Gdańsk - V Wzgórz

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2014 10:48    Temat postu: Re: Zabudowa wiaty śmietnikowej

Guzia napisał:
Witam,

jak widzieliście, wiata śmietnikowa została zabudowana. Wybraliśmy firmę, która istnieje sporo czasu na rynku, ma dużo podobnych wykonań, która też przedstawiła nam rozsądną ofertę cenową. Jak Państwo zauważyliście drzwi wyposażone są w zamek, do którego właśnie przygotowywane są klucze. Mamay dwa pytania od Zarządu do dyskusji dla forumowiczów z naszej wspólnoty:

1. Czy możemy połączyć klucz do wiarty śmietnikowej z kluczem do suszarni? Będzie to oznaczć, że będzie jeden klucz do wiaty i tym samym kluczem otworzymy suszarnie w każdym bloku. Jeżeli nastąpi uszkodzenie wkładki np. przez wandali, to zostanie wymieniona wkładka, klucze pozystaną te same.

2.Czy możemy przyszłościowo zredukować liczbę kluczy do pomieszczeń wspólnych, robiąc ten sam klucz do wejścia do piwnicy, wózkarni oraz drzwi wejściowych? Redukcja 3 kluczy na rzecz jednego wspólnego, oczywiscie każda klatka ten klucz będzie miała swój (inaczej niż w przypadku klucza do wiaty i suszarni)

Czekamy na Wasze opinie i komentarze,

za jednym zamachem łączyłbym już wszystkie klucze w jeden... nie rozumiem np. poliyki administratora, że w budynku nr 6 zamiast wymienić wkładkę na nową po uszkodzeniu, wymenił wszystkie klucze łącznie z wkładką...
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama