portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Zakoniczyn - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Porębskiego 50, 52 - Dulin'a 10,12 » Forum » Rozliczenie ogrzewania
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Rozliczenie ogrzewania

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
megadanzig 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Mar 08, 2011 10:26
Posty: 15
Skąd: Gdańsk-Zakoniczyn

PostWysłany: Śro Mar 04, 2015 22:32    Temat postu: Re: Rozliczenie ogrzewania

Mysle, ze u nas najpierw trzeba dowiedziec się gdzie od lipca 2014 podział sie zarząd. Potem można cokolwiek ustalać.

Częśc mieszkańców ma zakręcony kaloryfery (lubia siedziec w zimnie) i chca wskazań z ciepłomierzy choć jak wiadomo kazdy lokal powinien miec 16 stopni utrzymane.
Wskazania z ciepłomierzy sa odczytywane przez firme x (nie ma u nas podzielników na kaloryferach) ale nie sa te wskazania przez żadną stawkę za ciepło stałą/zmienną przeliczane.

Stan z ciepłomierza jest jako algorytmem wyliczany w stosunku do całości faktur zapłaconych za ciepło w budynku ( nie bierze sie pod uwage ani metrazu, ani stawek na c.o).
Dziwi mnie tylko odgórne wypowiedzenie umowy z firmą x przez poprzedni zarząd, podpisanie umowy z firma y (od wrzesnia ) i od tej chwili nastała głucha cisza. Pierwsze rozliczenia i zaczyna sie problem. Chyba ze ta wspolnota zarządu juz nie ma?
amoniek 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lip 22, 2013 8:57
Posty: 21
Skąd: z Jara

PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 1:20    Temat postu: Re: Rozliczenie ogrzewania

Ma, ma i w dodatku dobrze opłacany za nic nierobienie. Chyba wspólnota bardzo bogata żeby rocznie 12 tysięcy jak w piach.
maecin 
   

Początkujacy


Dołączył: Pią Paź 12, 2012 10:22
Posty: 9
Skąd: Gdańśk-Zakonniczyn

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 11:36    Temat postu: Re: Rozliczenie ogrzewania

Dla mnie jest to niezrozumiała forma rozliczenia.

Najlepiej podsumowuje to pierwszy wpis tego wątku

"Generalnie dostawca energii wystawia faktury z uwzględnieniem opłaty stałej i zmiennej. Przy obecnym rozliczaniu, osoby z zakręconymi grzejnikami nic nie płacą natomiast osoby które coś grzeją płacą dodatkowo opłaty stałe za tych lokatorów którzy nie grzeją. Absurd. Przecież nawet jakbyśmy wszyscy pozakręcali grzejniki to i tak dostawca energii obciążył by nas budynek opłatą stałą! "

Dlatego opłata stała powinna być podzielona po rónwo, a nie proporcjonalnie do opłaty zmiennej. Daltego są takie dużo niedopłaty. W tamtym roku opłata stała wyniosła 537.65zł, a w tym roku ktoś może zapłacić nawet 800zł, a druga osoba 200zł - czy jest to sprawiedliwe?


Ostatnio zmieniony przez maecin dnia Sat Mar 07, 2015 12:50, liczba edycji: 3
megadanzig 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Mar 08, 2011 10:26
Posty: 15
Skąd: Gdańsk-Zakoniczyn

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 12:18    Temat postu: Re: Rozliczenie ogrzewania

[url]Wniosek taki, że ta bliżej nieokreślona kwota z faktur powinna być sprawdzona przez nasz zarząd. Powinniśmy zrobić jeszcze raz wyliczenie wg ubiegłorocznych zasad. Czy zarząd nad tym nie panuje?[/url]
maecin- prosze wysłac taki wniosek i swoje spostrzezenia na mail zarzadcy Pani Kreja.
Niestety e-mail podany do kontaktu z Zarzadem wspolnoty (dwie pani przedstawiajace sie jak nowy zarzad) nie działa i zapytania wracają do adresata!
Wg informacji od pani Kreja nasz pan prezes ma teraz stała prace i jest z nim utrudniony kontakt. Co wiecej do kazdej instytucji upowaznił tylko siebie jako osobe ktora moze otrzymywac informacje w sprawie wspolnoty. Był problem z uzyskaniem tych tajemniczych"faktur" z gpec i jak wspomniano przy fv za cały budynek szybko rosna odsetki gdy nie sa opłacone na czas.
Ja osobiscie nie otrzymałam zadnej formy kontaktu z Zarzadem naszej wspolnoty- a jak pisano wczesniej sa oni opłacani cały czas.
Osobiscie tez złozyłam reklamacje odnosnie tych "dziwnych"rozliczen w odpowiedzi otrzymujac argument ze taki firma ma PROGRAM.
Osobno rozliczała ogrzewanie do sierpnia (kiedy konczyło sie wypowiedzenie dla k&K) ale na jakiej podstawie? Brak jest w rozliczeniu podanych odczytów z konca sierpnia. I osobno od wrzesnia do grudnia. Tu tez otrzymałam tylko ogólnikowa odpowiedz ze odczytu dokonano na poczatku stycznia 2015.
Nadal nie potrafia mi wyjasnić dlaczego nie zastosowano stawek i rozliczono c.o na tej samej zasadzie skoro nie zmienilismy uchwała sposobu rozliczania c.o!
Sprawa wyglada źle. Zarządca wskazał takze na wg niego najbardziej restrykcyjny jaki widział sposób naliczania odsetek za zwłoke np. w płaceniu czynszu (to takze jest do analizy przez Zarzad).
Jak skontaktować sie z Zarzadem?
Gdzie jest sprawozdanie finansowe za rok 2015?
Rychu 
   

VIP


Dołączył: Pią Gru 08, 2006 19:40
Posty: 3041
Skąd: Gdańsk i okolice :)

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 13:31    Temat postu: Re: Rozliczenie ogrzewania

megadanzig napisał:
(...)Gdzie jest sprawozdanie finansowe za rok 2015?

2014 rok Wink

A Zebranie powinno się odbyć do końca I-go kwartału br. - patrz Art 30 ustawy o własności lokali - a jeżeli się nie odbędzie to każdy Członek Wspólnoty może Zebranie zwołać.

Z reguły odbywa się to tak, że najbardziej "wkurzony"Członek Wspólnoty:
* zwołuje Zebranie
* organizuje Zebranie
* zostaje przewodniczącym Zebrania
* zostaje wybrany nowym szefem Wspólnoty

Wink

_________________
Z pozdrowieniami
Tylko oczyma drugiego człowieka
Uczciwie spojrzysz na sprawę
keszczuk 
   

Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Sob Lut 13, 2010 13:03
Posty: 119
Skąd: Pięć Wzgórz

PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 14:06    Temat postu: Re: Rozliczenie ogrzewania

Chyba najgorszy sposób rozliczania to proporcjonalnie do metrów. Taka opcja absolutnie nie jest sprawiedliwa. Wystarczy, że pozostałe koszty są tak liczone ale chyba woda, ogrzewanie i prąd powinny być rozliczanie na podstawie licznika i to nie podlega dyskusji.
woojtek 
   

Stały bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Czw Paź 07, 2010 12:32
Posty: 77
Skąd: Gdańsk-Zakoniczyn

PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 16:14    Temat postu: Re: Rozliczenie ogrzewania

Zgadzam się, że liczenie od metrów sprawiedliwe nie jest. Przecież z większej ilości ciepła wspólnego ja nie korzystam.

Powinno być od lokalu mieszkalnego, każdy płaci taką samą część, skoro to koszty wspólne to sprawiedliwie od lokalu mieszkalnego.

Wtedy zmienna będzie kwota związana z indywidualnym zużyciem, zakręcasz kiedy nie ma sensu grzać -- > płacisz mniej, grzejesz przy otwartych oknach to płacisz więcej.
bobrowa 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Mar 02, 2015 13:31
Posty: 4
Skąd: zakonczyn

PostWysłany: Czw Mar 12, 2015 9:54    Temat postu: Re: Rozliczenie ogrzewania

Witam Drodzy Sąsiedzi,

właśnie otrzymałam informacje, że w przyszłym tygodniu wszyscy otrzymają nowe rozliczenia i jest prośba żeby nie wpłacać niedopłat które otrzymaliśmy ostatnio.

Mam nadzieję, że nowe rozliczenia będą bardziej sensowne i każdy lokator będzie opłacał opłatę stałą.

Pozdrawiam.
Rychu 
   

VIP


Dołączył: Pią Gru 08, 2006 19:40
Posty: 3041
Skąd: Gdańsk i okolice :)

PostWysłany: Czw Mar 12, 2015 10:03    Temat postu: Re: Rozliczenie ogrzewania

Smile
_________________
Z pozdrowieniami
Tylko oczyma drugiego człowieka
Uczciwie spojrzysz na sprawę
megadanzig 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Mar 08, 2011 10:26
Posty: 15
Skąd: Gdańsk-Zakoniczyn

PostWysłany: Czw Mar 12, 2015 14:42    Temat postu: Re: Rozliczenie ogrzewania

Takze otrzymałam odpowiedź ze reklamacja jest przyjęta i ogrzewanie bedzie ponownie rozliczone. Ok 30 marca jest w planie zebranie. Mam nadzieje ze pojawi sie cały zarząd wspolnoty i określi co sie działo od lipca 2014 .

Czy prezes został odwołany czy nie? Czy osoby te otrzymywały pieniazki za prace na rzecz wspolnoty? Dlaczego nie ma zadnego kontaktu z tymi osobami,podany do kontaktu e-mail nie działa,itd
mova-n 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lut 17, 2009 8:44
Posty: 44
Skąd: Zakoniczyn

PostWysłany: Śro Mar 18, 2015 11:35    Temat postu: Re: Rozliczenie ogrzewania

Nie wiem jak Wy ale ja dzisiaj wyjęłam ze skrzynki poprawione rozliczenia. Na ostatnim miałam nadpłatę, zresztą jak co roku. Kaloryfery zakręcone a wg nowego wyliczenia mam niedopłatę. I to sporą. Niby zebranie jest planowane na 30 marca
Ania012 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Lut 09, 2014 23:29
Posty: 11
Skąd: GDAŃSK

PostWysłany: Śro Mar 18, 2015 21:37    Temat postu: Re: Rozliczenie ogrzewania

Ja mam podobna sytuację. Wcześniej dostałam nadpłatę 430 zł a dziś odebrałam kwitek z nadpłatą 313 zł!! I tekst typu : "sorry za pomyłkę, każdemu się zdarzyć może" To są jakieś kpiny!!! Niby jakieś wyliczenia wg. nowego regulaminy-ale czy ktoś ten regulamin widział,podpisał?? Czy nie może ktoś nas w końcu rozliczać sprawiedliwie, bez pomyłek. Mam mieszkanie prywatne a ciągle jakieś złe rozliczanie.
Rychu 
   

VIP


Dołączył: Pią Gru 08, 2006 19:40
Posty: 3041
Skąd: Gdańsk i okolice :)

PostWysłany: Śro Mar 18, 2015 22:58    Temat postu: Re: Rozliczenie ogrzewania

Przyda się taka wiedza tuż przed rocznym Zebraniem wspólnoty - gdzie będzie uchwalane absolutorium ...

Centrum Edukacji i Obsługi Nieruchomości - Anna Kreja napisał:
Oferta zarządzania nieruchomością wspólną

Centrum Edukacji i Obsługi Nieruchomości CEON Anna Mariola Kreja oferuje Państwu swoje usługi w zakresie zarządzania nieruchomością wspólną. W ramach pakietu podstawowego proponujemy:

zarządzanie nieruchomością wspólną,

administrowanie nieruchomością wspólną,

obsługę finansową nieruchomości

Dodatkowo:

organizowanie i nadzorowanie obsługi technicznej nieruchomości,

organizowanie i nadzorowanie sprzątania terenów wewnętrznych i zewnętrznych.

Za organizację i obsługę robót dodatkowych polegających na nadzorze:

sprzątania wewnętrznego i zewnętrznego

konserwacji i drobnych napraw budynku

konserwacji drobnych napraw instalacji: gazowej, elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, spalinowej i wentylacyjnej, anten zbiorczych i domofonów

firma CEON nie pobiera żadnych dodatkowych opłat (koszty ogólne i zysk).


W ramach pakietu podstawowego firma CEON proponuje:

Wykonywanie w imieniu Wspólnoty czynności zwykłego zarządu; podjęcie czynności przekraczających zwykły zarząd nieruchomością wymaga uchwały ogółu właścicieli lokali.

Prowadzenie aktualnego wykazu lokali i ich właścicieli oraz przypadających im udziałów w nieruchomości wspólnej.

Aktualizowanie stanu prawnego ze stanem faktycznym nieruchomości.

Prowadzenie książki obiektu budowlanego oraz dokumentacji technicznej nieruchomości wspólnej w sposób przewidziany prawem.

Opracowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami regulaminów dotyczących między innymi:

porządku domowego,

zgłaszania oraz usuwania usterek,

sposobu nawiązywania kontaktu w przypadkach nagłych, niecierpiących zwłoki oraz· zwykłego kontaktu.

Nadzór nad utrzymaniem w należytym porządku i czystości:

pomieszczeń i urządzeń budynku służących do wspólnego użytku właścicieli lokali,

terenów zielonych i podwórka przynależnych do nieruchomości,

dróg i chodników przynależnych do nieruchomości.

Sprawowanie nadzoru nad pracą osób i podmiotów świadczących pracę lub usługi na rzecz Wspólnoty, między innymi w zakresie:

bieżącej konserwacji powierzonego budynku i wszelkich urządzeń w nim się znajdujących,

remontów bieżących,

napraw, konserwacji i modernizacji instalacji wewnętrznych i urządzeń będących własnością Wspólnoty- zgodnie z przepisami prawa budowlanego,

likwidacji awarii, a następnie usuwanie skutków i przyczyn awarii urządzeń oraz instalacji wewnętrznych nieruchomości wspólnej, przy czym zakres robót powinien być każdorazowo uzgadniany ze Wspólnotą.

Kontrolę wykonania i rozliczanie umów o dostawę energii elektrycznej, wody i odprowadzenia ścieków, gazu, wywozu nieczystości oraz innych umów zawartych przez Wspólnotę.

Dokonywanie rozliczeń poprzez rachunek bankowy Wspólnoty Mieszkaniowej, gromadzenie wpłat na fundusz remontowy w sposób zapewniający ich księgowe wyodrębnienie.

Windykację należności stanowiących należności, pożytki oraz inne przychody z nieruchomości wspólnej.

Dokonywanie kwartalnego rozliczania wpłaconych przez właścicieli zaliczek na pokrycie kosztów zarządu nieruchomością wspólną i pokrycie świadczeń oraz wpłat na fundusz remontowy.

Prowadzenie na własny koszt księgowości finansowej dla nieruchomości wspólnej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym:

sporządzenie rocznego sprawozdania finansowego,

sporządzanie i składanie odpowiednich sprawozdań i deklaracji we właściwych urzędach,

sporządzanie pozaksięgowej ewidencji kosztów zarządu nieruchomością wspólną-zaliczek uiszczanych na pokrycie tych kosztów,

sporządzanie rozliczeń z innych tytułów na rzecz na rzecz nieruchomości wspólnej zgodnie z dyspozycją Wspólnoty określającą zakres i formę tej ewidencji.

Przygotowywanie informacji o zrealizowaniu rocznego planu gospodarczego uwzględniającego również korekty do tego planu, z podaniem kosztów na poszczególnych właścicieli.

Przygotowanie i sporządzenie projektu rocznego planu gospodarczego w tym planu przychodów i wydatków Z Funduszu Remontowego Wspólnoty.

Przechowywanie, zabezpieczenie i archiwizowanie dokumentów i dokumentacji dotyczącej nieruchomości wspólnej.

Zwoływanie i obsługę zebrań właścicieli lokali, w tym przygotowanie kart do głosowania oraz powiadamiania właścicieli lokali o treści uchwał podjętych w drodze indywidualnego zbierania głosów, a także czynności związanych z prowadzeniem korespondencji z właścicielami lokali.

Ewidencjonowanie kosztów bankowych i odsetek oraz ustalanie stanu funduszu remontowego.

Zawieranie umów w imieniu i na rzecz Wspólnoty (każdorazowo na podstawie udzielonych pełnomocnictw).

Wydawanie poświadczeń lub zaświadczeń właścicielom lokali.


Priorytetem firmy jest zapewnienie Wspólnocie osiągnięcia możliwie najniższego poziomu kosztów utrzymania nieruchomości przy jednoczesnym poczuciu komfortu i bezpieczeństwa. W tym celu stosujemy nowoczesne oprogramowanie i niezawodne metody usprawniające obsługę nieruchomości. Współpracujemy z zespołem ludzi i firm, którzy charakteryzują się:

a) znajomością potrzeb wymagań klientów,

b) dostosowywaniem ofert do indywidualnych potrzeb klientów,

c) fachową i rzetelną obsługą.



Wszelkie umowy i zobowiązania zawierane przez firmę CEON w imieniu Wspólnot są każdorazowo uzgadniane z ich Zarządami. W sytuacjach trudnych i konfliktowych charakteryzujemy się dużą elastycznością, a satysfakcja Klienta, to nasza podstawowa zasada. Pracę naszą traktujemy jako pasję i wykonujemy z entuzjazmem.


Centrum Edukacji i Obsługi Nieruchomości
CEON Anna Mariola Kreja

ul. Targ Drzewny 3/7 p.1
80-886 Gdańsk
fax: 58 308 47 88
tel: +48 601 62 62 72

biuro@centrumobsluginieruchomosci.pl

http://centrumobsluginieruchomosci.pl

_________________
Z pozdrowieniami
Tylko oczyma drugiego człowieka
Uczciwie spojrzysz na sprawę
woojtek 
   

Stały bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Czw Paź 07, 2010 12:32
Posty: 77
Skąd: Gdańsk-Zakoniczyn

PostWysłany: Śro Mar 18, 2015 23:00    Temat postu: Re: Rozliczenie ogrzewania

W sumie to może i dobrze, że załącznik ze sposobem rozliczenia znalazł się nie tam gdzie trzeba i przez to powstały dwa rozliczenia, dlaczego ?

Bo każdy widzi teraz jak mogłoby być gdyby rozliczenia były inaczej prowadzone, czy sprawiedliwe pierwsze rozliczenie ? - wg mnie na 100% dyskusyjne

Natomiast rozmawiałem z Panią z firmy która nas rozlicza dzisiaj i potwierdziła, że błąd się pojawił bo nie w tym miejscu znalazł się załącznik i rozliczone zostało wg starych zasad, które zmienione zostały uchwałą.

Potwierdziła również, że w jej opinii rozliczenie sprawiedliwe nie jest i do tego aby sposób rozliczenia zmienić służy zebranie.

Propozycja to liczyć koszty stałe na ilość mieszkań a nie od metrażu mieszkania, co wg mnie jest najbardziej sprawiedliwe.

Pytanie ile osób przyjdzie na zebranie i czy zbierze się większość aby taką zmianę uchwalić.
MichalNieKichaj 
   

Nowy na forum


Wiek: 72
Dołączył: Czw Lip 19, 2018 13:40
Posty: 4
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Pią Lip 20, 2018 14:29    Temat postu: Re: Rozliczenie ogrzewania

No bardzo dużo masz tej niedopłaty Razz
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama